XVI Zjazd Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego – KOMUNIKAT III

Członkowie i Sympatycy Polskiego Towarzystwa
Ultrasonograficznego, Wszyscy Miłośnicy Ultrasonografii

Wielkimi krokami zbliża się czas naszego tradycyjnego już XVI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w Zjeździe. Zaplanowaliśmy sporo ciekawych i nowych spojrzeń na możliwości diagnostyczne badania ultrasonograficznego. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na obecne możliwości i perspektywy badań z wykorzystaniem różnych technik elastograficznych szczególnie w diagnostyce chorób miąższowych wątroby. Zapraszamy do udziału w warsztatach dedykowanych elastografii tego narządu.
Zachęcamy do udziału w sesjach poświęconych wykorzystaniu ultrasonograficznych środków kontrastowych w diagnostyce nie tylko zmian ogniskowych wątroby. Podzielą się z nami swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie znani eksperci zagraniczni jak i krajowi. Przedstawione zostaną nowe możliwości aparaturowe obrazowania wzmocnienia kontrastowego tkanek. Zainteresowanych badaniami układu mięśniowo-szkieletowego zapraszamy na ciekawe sesje i warsztaty z udziałem profesora Martolliniego oraz polskich ekspertów w tej dziedzinie. Kolejny raz mamy również sesje poświęcone ultrasonografii w pracy fizjoterapeutów i ratowników.
Nie zapominamy o badaniach płuc, pomimo że najcięższy okres walki z zakażeniami COVID-19 mamy za sobą, ale doświadczenia z nim związane pozwalają docenić ten rodzaj diagnostyki. Ponadto zapraszamy na specjalną sesję nestorów polskiej sonografii, którą traktujemy częściowo jako rodzaj pożegnania i podziękowania za długie lata pracy, współpracy i niewątpliwy wkład w rozwój tych badań w całej Polsce.

Na koniec zapraszamy na inne mamy nadzieję, że również ciekawe sesje oraz niezależnie od części naukowej do bezpośrednich kontaktów, spotkań w przyjaznej i ciepłej atmosferze ultradźwięków.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

W imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego

Przewodnicząca
Dr n. med. Małgorzata Serafin-Król

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
dr hab. med. prof.UMK
Janusz Tyloch

www.ptusg2023.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *