XV Zjazd Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego KOMUNIKAT IV

Szanowni Koleżanki i Koledzy,
Członkowie i Sympatycy Polskiego Towarzystwa
Ultrasonograficznego, Wszyscy Zainteresowani Ultrasonografią

W zeszłym roku mieliśmy nadzieję na poprawę sytuacji i zakończenie pandemii jednak jak wszyscy widzimy i świetnie wiemy jesteśmy w trakcie ponownego znacznego nasilenia pandemii i jej trzeciej cięższej fali. Zdajemy sobie sprawę, że część z Państwa jest po chorobie, duża część z nas jest już po szczepieniu jednak wiemy, że nie pozwala to na pełne, bezpieczeństwo i dalszy przebieg pandemii nie jest w pełni przewidywalny. Mamy nadzieję, że będzie lepiej i zaczniemy wracać do pewnej normalności lecz możliwość zorganizowanie Zjazdu w tradycyjnej formie we wrześniu jest mało prawdopodobna. Ponowne przeniesienie Zjazdu na następny rok powoduje, że jeszcze bardziej ograniczamy nasze kontakty, do których jesteśmy jednak przyzwyczajeni. Powodzenie różnego rodzaju spotkań internetowych pozwala mieć nadzieję, że taka forma naszego Zjazdu daje możliwość wypełnienia pewnej pustki chociaż nie zastąpi w pełni tradycyjnego spotkania i bezpośrednich kontaktów wszystkich miłośników ultradźwięków. Dodatkowo przesunięcie Zjazdu spowoduje, że znajdziemy się w dużym zagęszczeniu przeniesionych i planowych innych Konferencji Naukowych.

Po przeanalizowaniu całej sytuacji, w obliczu nadal istniejącej epidemii COVID-19, dostępnych danych oraz opiniami ekspertów Zarząd Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego wraz z Komitetem Organizacyjnym Zjazdu podjął decyzję o organizacji XV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w planowanym terminie jednak w formule on-line.

Podczas naszego spotkania będziemy chcieli w sposób szczególny omówić doświadczenia z zastosowania badania USG na pierwszej linii frontu walki z COVID-19. Zachęcamy wszystkich kolegów do udziału w zjeździe, strona Zjazdu w internecie jest aktualna. Zapraszamy również do podzielenia się z uczestnikami własnymi doświadczeniami zarówno z pola walki z COVID-19 jak i z innych dziedzin diagnostyki ultrasonograficznej. Czekamy na Państwa niestety on-line ale mamy nadzieję, że pomimo wszystkich przeciwności losu z Państwa pomocą będzie ono udane.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

www.ptusg2021.pl

W imieniu Zarządu Polskiego Komitetu Organizacyjnego Towarzystwa ultrasonograficznego

Przewodnicząca
Dr n. med. Małgorzata Serafin-Król
Dr n. med. Janusz Tyloch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *