Szanowni Członkowie Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego!

W obliczu braku możliwości dalszej współpracy z Zarządem Głównym Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego podjąłem niezwykle trudną decyzję o rezygnacji z funkcji przewodniczącego oraz dalszej pracy w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.


Przed dwoma laty, wyrażając zgodę na objęcie tej zaszczytnej funkcji, miałem świadomość wyjątkowej szansy w historii Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego na kontynuowanie rozwoju naszego Towarzystwa. Nigdy wcześniej nie mieliśmy takiej możliwości współpracy w europejskiej rodzinie ultrasonograficznej. Nigdy wcześniej ultrasonografia nie cieszyła się tak olbrzymim zainteresowaniem wśród młodych lekarzy i studentów.

Wspólnie przeżyliśmy wielkie święto europejskiej ultrasonografii – kongres EUROSON 2018, który odbył się w Poznaniu. Sukces tego wydarzenia jest nie do przecenienia. Nigdy wcześniej nie mówiono tak dużo i tak dobrze o polskiej ultrasonografii w Europie. Jako Towarzystwo staliśmy się nadzieją na drugą młodość ultrasonografii w Europie. Dziękuję wszystkim, którzy swoją ciężką pracą przyczynili się do tego sukcesu.

Wiem, że podejmując trudne zadanie reform Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego i otwarcia PTU na szerszą współpracę ze wszystkimi przyjaciółmi ultrasonografii, nie tylko związanymi z naszym Towarzystwem, zyskałem wśród Was olbrzymi mandat zaufania.

Niestety moje próby rozwiązania nawarstwionych przez lata problemów PTU i koniecznych do przeprowadzenia reform nie zyskały aprobaty członków Zarządu Głównego PTU. W związku z tym podjąłem decyzję o rezygnacji z dalszej pracy w Zarządzie Głównym PTU.

Z poważaniem,

Wojciech Kosiak

6 komentarzy dla “Szanowni Członkowie Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego!

  1. Wydarzyła się wielka szkoda dla całej ultrasonograficznej rodziny. Narastające napięcie było widoczne, a ostatni Olsztyn zwiastował, że coś się stanie. Obyśmy potrafili się „pozbierać” i „poskładać”. Inaczej straty poniesie nie tylko PTU, ale i my wszyscy. Dwa lata prezesury Wojciecha Kosiaka pokazały, że polska ultrasonografia może przybrać inny wymiar, może być bardziej ambitna, ale i bardziej wymagająca. Mam nadzieję, że bardzo interesujące plany Pana Prezesa nie trafią do kosza, ale będą kontynuowane przez Jego następcę.

  2. Zwyciężyła idea obrony niewątpliwie zasłużonych, ale jednak Nestorów, poległa ultrasonografia jako taka. To taka pseudoelitarna postawa. Strategia z listem w Olsztynie nie była elitarna. Wstyd!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *