Konferencja NoMAD-Novel Medical and Diagnostic Procedures

U podstaw rozwoju współczesnych metod terapeutycznych leży nowoczesna diagnostyka. Dlatego też istnieje potrzeba stworzenia płaszczyzny do wymiany doświadczeń i osiągnięć naukowych z zakresu metod diagnostycznych oraz medycyny małoinwazyjnej dla naukowców reprezentujących różne środowiska – medyczne, techniczne, biologiczne. Już po raz 5. konferencja NoMAD – Novel Medical & Diagnostic Procedures organizowana bezpłatnie przez SKN przy Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii we współpracy z SKN przy Zakładzie Radiologii Dziecięcej, SKN przy I Zakładzie Radiologii Lekarskiej oraz SKN przy Oddziale Chirurgii Naczyniowej wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom. Jest ona ważnym wydarzeniem w życiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a dla uczestników jest szansą na zaprezentowanie wyników własnych osiągnięć naukowych oraz wymianę doświadczeń. Konferencja odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2021 r. W jej trakcie przewidujemy organizację warsztatów, wykładów znakomitych prelegentów oraz wiele tematycznych sesji naukowych. Dodatkowo przed konferencją planowany jest cykl 5 webinarów z ekspertami oraz influencerami z dziedziny medycyny. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną związaną z COVID-19, konferencja jest planowana w formie hybrydowej i odbędzie się w budynku Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ul. Chodźki 4 oraz przy użyciu platformy Zoom™.

Patronatem honorowym konferencję objęli: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. Wojciech Załuska, Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne, Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne oraz Lubelska Izba Lekarska.

Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej: www.nomad2021.org. Zachęcamy również do obserwowania konferencji na Instagramie: https://www.instagram.com/nomad_lublin/, gdzie będą ogłaszane najważniejsze informacje i konkursy.

Dopuszczalny charakter prac naukowych: prace oryginalne, opisy przypadków klinicznych, opisy serii przypadków klinicznych. Prace mogą być zgłoszone do sesji ustnych lub sesji plakatowej. Oficjalnym językiem konferencji jest język polski. Zapraszamy do rejestracji uczestników czynnych oraz biernych pod adresem: http://nomad2021.org/rejestracja/. Termin nadsyłania streszczeń do 21 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *