Komunikat VI – ostatni przed XV Naukowym Zjazdem PTU

Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy,
Sympatycy ultrasonografii,

Dużymi krokami zbliża się termin, nietypowego XV Naukowego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Zostały już tylko dwa tygodnie do rozpoczęcia naszego spotkania on-line.
Z całą pewnością nie będzie to Zjazd taki, jak nasze wszystkie poprzednie, które wiele osób wspomina z dużym sentymentem. Tym razem z powodu nadal niepewnej sytuacji epidemiologicznej zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie Zjazdu w nietypowej formie. Pomimo tego Komitet Organizacyjny i Komitet Naukowy XV Zjazdu PTU, dołożył wszelkich starań żeby tematyka przedstawiona na sesjach Zjazdu była ciekawa i obejmowała większość podstawowych zagadnień diagnostyki ultrasonograficznej, była prezentowana przez mistrzów i ekspertów z różnych dziedzin zastosowań badań ultrasonograficznych. Poza tym prezentowane będą również niestety nieliczne prace oryginalne naszych kolegów w doniesieniach ustnych oraz w pracach plakatowych. Zachęcamy do przejrzenia części plakatowej doniesień, ponieważ obejmują one również częściowo całkiem nowe techniki badania ultrasonograficznego. Niezbyt liczna grupa prac oryginalnych najprawdopodobniej wiąże się niestety z naszymi różnymi trudnościami spowodowanymi przez okres pandemii.
Pomimo nietypowej formy Zjazdu, której do tej pory nie było, braku tak dla wszystkich miłych spotkań, wspólnego biesiadowania, rozmów w naszej tradycyjnej i przyjaznej koleżeńskiej atmosferze, mamy nadzieje że będzie to mimo wszystko czas do konfrontacji własnego doświadczenia z przedstawionym przez ekspertów obecnym stanem wiedzy i możliwościami diagnostyki ultrasonograficznej.
W sposób specjalny zapraszamy przyszłe kadry polskiej ultrasonografii, studentów wydziałów medycznych i młodzież lekarską, nie tylko na dwie sesje im dedykowane ale również na pozostałe wykłady podczas całego Zjazdu.
Pragniemy również zwrócić uwagę, że w tej nietypowej formie Zjazdu będziecie Państwo mieli możliwość zapoznania się ze wszystkimi wykładami, ponieważ przez kolejne 10 dni wszyscy uczestnicy będą mieli dostęp do wszystkich przedstawionych wykładów i prac.
Zachęcamy wszystkich niezdecydowanych oraz osoby, które postanowiły nie uczestniczyć w Zjeździe do przemyślenia tego stanowiska i zmiany swoich decyzji. Zapraszamy do rejestracji do dnia 08.09.2021 r. do godziny 24:00 (www.ptusg2021). Niestety z powodów technicznych nie możemy prowadzić rejestracji do ostatniej chwili.

www.ptusg2021

Z koleżeńskim pozdrowieniem,

Dr n. med. Małgorzata Serafin- Król
Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego

Dr hab. med. Janusz Tyloch
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *