KOMUNIKAT III – Zmiana terminu XV Zjazdu PTU

Szanowne Koleżanki i Koledzy Członkowie i Sympatycy Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego i Wszyscy Zainteresowani Ultrasonografią

Zarząd Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego wraz z Komitetem Organizacyjnym w obliczu istniejącej epidemii COVID-19, po dokładnej analizie aktualnej sytuacji oraz zapoznaniu się z dostępnymi danymi oraz opiniami ekspertów w dziedzinie epidemiologii, wirusologii i chorób zakaźnych podjął decyzję o zmianie terminu XV Zjazdu PTU. Mieliśmy nadzieję na lepsze prognozy, ale dzień dzisiejszy i wszystko co ma miejsce skłania nas do zmiany oceny sytuacji. Proponujemy przełożenie naszego Ultrasonograficznego spotkania na 9-11 września przyszłego 2021 roku.

Ze względu na możliwe dalsze komplikacje i bliżej trudny do przewidzenia przebieg epidemii, a także sytuację naszych partnerów biorących udział w całym przedsięwzięciu, musimy nadal uważnie monitorować sytuację i niestety brać pod uwagę konieczność dalszych zmian. Prosimy wszystkich o wstępne rezerwowanie nowego terminu w kalendarzu na 2021 rok. Mamy nadzieję, że do końca wakacji uda się ostatecznie potwierdzić wszystkie terminy.

To bardzo trudny czas dla nas wszystkich jednak staramy się nadal patrzeć z nadzieją i pewną dozą optymizmu w przyszłość. Dodatkowo w tym trudnym czasie możemy obserwować rosnące zainteresowanie i wyraźną zmianę w ocenie przydatności badania USG, jego wykorzystanie na pierwszej linii frontu walki z COVID-19. Wydaje się, że doświadczenia z tego medycznego pola walki staną się jednym z wiodących tematów naszego XV Zjazdu.

Kolegom, którzy dokonali już wcześniejszej rejestracji z opłatą możemy zaproponować dwa rozwiązania:

  1. pozostawienie opłaty, która pozostanie niezmieniona niezależnie od dalszych decyzji co do ceny Zjazdu
  2. zwrot opłaty z tym, że zwracamy uwagę na obowiązujące obecnie ustawy związane z epidemią i tarczą antykryzysową, które wydłużają termin zwrotu opłaty do 180 dni.

Za wszystkie utrudnienia, niedogodności serdecznie przepraszamy ale jest to niezależne od Zarządu jak i nie ma związku ze zła wolą firmy zajmującej się organizującą Zjazdu.

Życzmy nam wszystkim dużo zdrowia, odporności psychicznej oraz możliwości już spokojniejszego, pogodniejszego spotkania miłośników ultrasonografii we wrześniu 2021 roku.

W imieniu Zarządu Polskiego Komitetu Organizacyjnego Towarzystwa ultrasonograficznego

Przewodnicząca
Dr n. med. Małgorzata Serafin-Król
dr n. med. Janusz Tyloch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *