II KOMUNIKAT – XV Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego

Szanowne Koleżanki i Koledzy
Członkowie i Sympatycy Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego
Rezydenci, Studenci i Wszyscy Zainteresowani Ultrasonografią

W obliczu pandemii zakażeń COVIT-19 wszyscy zdajemy sobie sprawę z obecnej sytuacji zarówno naszego środowiska medycznego jak i całego społeczeństwa. To bardzo trudny czas dla nas wszystkich a dalszy rozwój sytuacji również trudny do przewidzenia jednak staramy się patrzeć z nadzieją i pewną dozą optymizmu w przyszłość.

W chwili obecnej Zarząd Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego i Komitet Organizacyjny XV Zjazdu PTU pomimo zaistniałej sytuacji ma nadzieję, że uda nam się spotkać w lepszych nastrojach na naszym jubileuszowym XV Zjeździe będącym równocześnie posumowaniem 30-lecia istnienia naszego Towarzystwa Naukowego. Ponadto podjęliśmy decyzję przedłużenia okresu niższych wstępnych opłat zjazdowych do 30 maja.

Obrady Zjazdu odbędą się tak jak zaplanowano w dniach 17-19.09.2020 w Bydgoszczy – miejscu pracy jednego z Pionierów Ultrasonografii Polskiej prof. Zdzisława Boronia. Z powodu zaistniałej sytuacji chcielibyśmy również zwrócić uwagę i poświęcić sesję znaczeniu badania USG w procesie monitorowania pacjentów z ciężką postacią zakażenia wirusem SARS-COV-2 z podsumowaniem doświadczenia klinicznego walczących z nią lekarzy.

Chcielibyśmy powrócić do formuły wykładów inauguracyjnych imienia tych wybitnych kolegów, których już z nami nie ma, nagrodzić najlepsze prace oraz doktoraty i habilitacje, które powstały w ubiegłym czteroleciu. Jednocześnie pragniemy jak najszerzej rozwinąć część szkoleniowo-dydaktyczną dla studentów i młodych lekarzy, w taki sposób aby jednocześnie mogli uczestniczyć w programie naukowym.

Prosimy o zgłaszanie propozycji tematów, które szczególnie państwa interesowałyby oraz ciekawych oryginalnych prac, doktoratów i habilitacji o tematyce ultrasonograficznej. Nie chcielibyśmy, żeby coś umknęło naszej uwadze.

W trakcie zjazdu 17.09.2020 zaplanowane jest również Walne Wyborcze Zebranie Delegatów, na które serdecznie zapraszamy.

Staramy się być otwarci na nowe trendy w naszej dziedzinie diagnostyki z radością przyjmujemy tworzenie się nowych Sekcji USG, które będą się mogły zaprezentować podczas najbliższego Zjazdu.

Pomimo wszystkich przeciwności oczekujemy na Państwa w Bydgoszczy i liczymy na nieprzemijającą fascynację ultrasonografią

W imieniu Zarządu PTU i Komitetu Organizacyjnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *